بهترین ماه های سال برای سفر به تایلند


برای سفر به تایلند در بهترین ماه های سال، به گونه ای برنامه ریزی کنید تا در ماه اکتبر یا نوامبر (مهر یا آبان) در این کشور حضور داشته باشید. جزایر تایلند در ماه اکتبر هوای نسبتا مرطوب اما خوبی دارند. هوا در جنوب تایلند در ماه اکتبر و نوامبر بسیار دوست داشتنی و مناسب سفر با تور تایلند است.

بهترین مکان ها در ماه اکتبر و نوامبر تایلند

مقصد های شمالی تایلند مانند چیانگ مای، پای، فری و مای سالونگ، جایی که جنگل ها هنوز سرسبز هستند می توانند خاطرات خوبی را برای شما رقم بزنند. اگر می خواهید در این ماه ها بیشتر در مناطق شمال شرقی تایلند سفر خود را بگذرانید، به سمت یک شهر در کنار رودخانه آرام مکونگ مانند چیانگ خان یا خوانگ چیام بروید. در ماه های اکتبر و نوامبر، این مناطق دارای آب و هوایی خنک و رطوبت کم می باشند.

محبوب ترین جزایر تایلند در ماه اکتبر و نوامبر کدام هستند؟

اکتبر زمان بسیار خوبی برای گردش در هر کدام از جزایر تایلند نیست. جزایر دریای آندامان در غرب تایلند در این ماه ها دارای رطوبت بسیار زیادی می باشند. از طرفی هم آندامان رفته رفته به پایان فصل بارانی خود نزدیک می شود و می توانید در بین بسیاری از جزایر تایلند کو لانتا، کو فی فی، کو لیپه یا پوکت را انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما زیباترین جزیره تایلند یعنی پوکت می باشد که می توانید با تور پوکت به این جزیره زیبا سفر کنید.

بانکوک و تایلند مرکزی

خداحافظ باران! با وجود اینکه در ماه اکتبر و نوامبر در بانکوک و تایلند مرکزی باران می بارد، اما فصل مرطوب در این منطقه در حال عقب نشینی کامل است. اگر در فصل مرطوب سال، بارندگی بسیار زیاد باشد، رودخانه چائو فرایا در ساحل خود متورم شده و ممکن است در بانکوک و جاهای باعث وقوع سیل شود. اما نگران نباشید، زیرا این اتفاق همه ساله رخ نمی دهد.

تایلند شرقی

در ماه اکتبر و نوامبر در کوه چانگ بارندگی به نصف می رسد و دمای هوا بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد خواهد ماند. در ماه اکتبر نیز شاهد بارش باران در این منطقه هستید، ولی ماه نوامبر برای سفر به مناطق شرقی تایلند و کوه چانگ بهتر است.

تایلند شمالی

در ماه های اکتبر و نوامبر در تایلند شمالی باران کمتر و دمای هوا بسیار خوشایند و مطلوب است. مناطق مای هوانگ سون و پای در این دوره از سال بسیار هوای مطلوبی دارند و خیلی شلوغ نیستند و برای دیدن جاذبه های گردشگری تایلند بسیار مناسب اند.

شمال شرقی تایلند

هوا در شمال شرقی تایلند از ماه های اکتبر و نوامبر شروع به کم کردن رطوبت خود می کند، اما هنوز هم مقدار اندکی بارش باران را خواهید دید.

جنوب شرقی تایلند

مناطق جنوب شرقی تایلند مانند کوتا او، در ماه های اکتبر و نوامبر از آب و هوای معتدلی برخوردار می باشند، اما کو ساموئی و کو فا نگان نیز کمی نامطلوب می شوند.

جنوب غربی تایلند

در سواحل جنوب غربی تایلند نیز باید انتظار باران بیشتری را داشته باشید. در طول نیمه دوم ماه اکتبر و اوایل ماه نوامبر رطوبت هوا تقریبا شکسته خواهد شد، اما کمترین مقدار بارش باران در جنوب غربی تایلند، در ماه سپتامبر می باشد.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.